Przejdź do treści

Marcin Stępień, Radca Prawny, Kancelaria Gdynia

Aktualności

22 kwietnia 2014 r.
Z norweskim fiskusem można wygrać. Olbrzymi sukces mecenasa Stępnia - po ponad trzyletniej batalii udało się przekonać norweskie władze podatkowe do odstąpienia od opodatkowania polskiego Klienta w Norwegii. Konsekwentnie podnoszono argumentację odnoszącą się do porównania brzmień poprzednio i obecnie obowiązującej Konwencji o Unikaniu Podwójnego Opodatkowania a także do Komentarza do tzw. Konwencji Modelowej OECD. Przegrana oznaczałaby naliczenie podatku korporacyjnego w Norwegii za lata 2006-2008, mimo że stosowne należności Klient uiścił polskiemu fiskusowi. Warto odnotować, iż cała korespondencja procesowa odbywała się w języku angielskim.
20 stycznia 2014 r.
Nabór na stanowisko praktykanta. Poszukujemy do współpracy studenta/studentki IV roku prawa studiów stacjonarnych. Interesuje nas długotrwała i stała współpraca, z późniejszą możliwością objęcia patronatem w trakcie aplikacji. Link do ogłoszenia na portalu Trójmiasto: http://ogloszenia.trojmiasto.pl/praca-zatrudnie/kancelaria-radcowska-z-gdyni-poszukuje-praktykantapraktykantki-ogl7799440.html
28 grudnia 2013 r.
Witamy na pokładzie!!! Do Zespołu Kancelarii dołączyła Jolanta Siemiątkowska, która w styczniu 2014 roku złoży ślubowanie aplikanckie. Z dumą odnotowujemy, iż w tegorocznym naborze na aplikację radcowską przy OIRP Gdańsk Jolanta uzyskała drugi najlepszy wynik. W Kancelarii zajmuje się głównie sprawami z zakresu prawa cywilnego, handlowego, nieruchomości oraz o zapłatę odszkodowań i zadośćuczynień. Odpowiada za koordynację i prowadzenie spraw windykacyjnych oraz uczestniczy w procesie przeprowadzania audytów prawnych. Więcej na temat Jolanty tutaj.
04 października 2013 r.
Mec. Stępień ekspertem w Pomorskiej Fabryce Designu. Na zlecenie GFP mec. Marcin Stępień pełnił funkcję eksperta zewnętrznego, świadcząc doradztwo prawne w zakresie tworzenia innowacyjnej platformy sprzedażowej artystycznych produktów rękodzielniczych i jej funkcjonowania na rynku w Polsce i za granicą. Efektem jego pracy są m.in. regulamin sklepu internetowego i regulamin platformy sprzedażowej, a także polityka prywatności oraz zasady przetwarzania i ochrony danych osobowych użytkowników. Sama Platforma rusza już niebawem - zachęcamy do odwiedzenia strony: www.100palcow.com. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
06 września 2013 r.
W miesięczniku Nieruchomości Pomorze ukazał się artykuł mec. Stępnia o możliwości zaskarżania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zachęcamy do lektury tego i innych artykułów w tym periodyku - podajemy link: http://www.nieruchomoscipomorze.com.pl/Prawnik_radzi-_miejscowy_plan_mozna_zaskar,pid,29,newsid,220.html
21 sierpnia 2013 r.
Nowa publikacja mec. Marcina Stępnia. Po wakacyjnej przerwie wracamy do przekazywania Państwu aktualności zarówno prawnych, jak i z życia Kancelarii. I od razu znakomita nowina - pod redakcją naukową prof. Elżbiety Karskiej ukazała się publikacja pokonferencyjna "Wpływ Europejskiej Konwencji Praw Człowieka na systemy ochrony praw człowieka" a niej - artykuł autorstwa mec. Stępnia: "Postępowanie dowodowe w polskiej procedurze karnej i cywilnej a EKPCz. Wybrane zagadnienia praktyczne." Publikacja wydana została staraniem Katedry Ochrony Praw Człowieka i Prawa Międzynarodowego Humanitarnego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
22 czerwca 2013 r.
Mec. Marcin Stępień wykładowcą w Akademii Gdańskiego Przedsiębiorcy. W ramach współpracy z Gdańską Fundacją Przedsiębiorczości mec. Stępień prowadzi wykłady z zakresu prawa własności przemysłowej i prawa autorskiego, z uwzględnieniem zagadnień prawa podatkowego. „Akademia Gdańskiego Przedsiębiorcy” jest projektem szkoleniowym STARTERA realizowanym ze środków Miasta Gdańska. Głównym celem projektu jest wsparcie merytoryczne studentów gdańskich uczelni wyższych oraz osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej na terenie Miasta Gdańska, poprzez udział w bezpłatnych szkoleniach.
09 maja 2013 r.
Pilnie nawiążemy współpracę z aplikantem radcowskim /aplikantką radcowską I lub II roku. Szczegóły ogłoszenia: http://ogloszenia.trojmiasto.pl/praca-zatrudnie/kancelaria-radcowska-pilnie-nawiaze-wspolprace-z-aplikantem-radcowskim-i-lub-ii-roku-ogl6724525.html Jeśli jest Pan/Pani gotowa przyjąć i podzielić standardy naszej pracy, a nadto jeśli uważa Pan/Pani, że spełnia nasze wymagania, to proszę wysłać swoje cv ze zdjęciem wraz z listem motywacyjnym na adres kancelaria@mstepien.pl. W treści cv proszę uwzględnić ewentualną umiejętność sporządzania konkretnych pism procesowych. Pliki proszę przysyłać wyłącznie w formacie PDF. W temacie e-maila proszę wpisać „rekrutacja”. Prosimy o zamieszczenie klauzuli o ochronie danych osobowych. Skontaktujemy się z wybranymi osobami. Jednocześnie uprzejmie prosimy o nieskładanie niezapowiedzianych wizyt w siedzibie Kancelarii.
26 kwietnia 2013 r.
Mec. Stępień wśród Jurorów Finału Ogólnopolskiego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka. W dniach 20-21 kwietnia br. w Toruniu odbył się jubileuszowy, dwudziesty już Finał Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka. W pracach Jury uczestniczył również - jak co roku - mec. Marcin Stępień. Więcej na temat wyników i Olimpiady na stronie http://www.olimpiada.umk.pl/.
30 marca 2013 r.
Spędzania Świąt Wielkiej Nocy w wymarzony sposób, chwili oddechu od codziennego stresu i wielu radosnych chwil życzy Państwu mec. Marcin Stępień wraz z całym Zespołem Kancelarii.
07 marca 2013 r.
Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka - Eliminacje Okręgowe. W dniu 01 marca br. na Wydziale Prawa i Administracji UG odbyły się Eliminacje Okręgowe Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka. W tym roku Olimpiadzie "stuknęła" już Dwudziestka - obchodzimy zatem jubileusz tej szlachetnej inicjatywy edukacyjnej. Tradycyjnie już mec. Marcin Stępień i of counsel Kancelarii mec. Mikołaj Franas zasiadali w Jury. Kancelaria ufundowała najlepszym uczestnikom nagrody książkowe oraz zapewniła pomoc organizacyjną całemu przedsięwzięciu - szczególne podziękowania należą się tutaj dwóm Paniom - Orianie Krzymowskiej i Dorocie Rogowskiej. Eliminacje Okręgowe odbywały się pod Honorowym Patronatem Dziekan OIRP w Gdańsku mec. Ewy Jezierewskiej, czego wspaniałym dopełnieniem były nagrody dla finalistów - albumy Macieja Kosycarza. Współorganizowanie Olimpiady jest jedną z form działalności pro bono Kancelarii i współpracujących z nią prawników.

 starsze → 

KarieraKooperacjaPolecane stronyPolityka prywatności - Google+ - Facebook

^ na górę © 2009-2021 Marcin Stępień, Radca Prawny, Kancelaria Gdynia made by bakulik