Przejdź do treści

Marcin Stępień, Radca Prawny, Kancelaria Gdynia

Kancelaria

Oferuję rzetelne doradztwo prawne, w tym obejmujące pełną obsługę prawną inwestycji budowlanych, audyty prawne oraz reprezentowanie Klientów przez sądami i organami administracji. Moje usługi obejmują zarówno kompleksowe prowadzenie spraw Klienta, jak i skupienie się na wybranych aspektach jego działalności czy konkretnych sprawach. Staram się znaleźć najprostszą drogę do osiągnięcia celu, stosując kreatywne i nieszablonowe podejście do rozwiązywania problemów (out-of-the-box).

Jestem radcą prawnym z ponad 17-letnim doświadczeniem zawodowym, z czego niemal dziewięć ostatnich lat jako in-house w Grupie NDI (ponad pięć lat jako Dyrektor Departamentu Prawnego).

Posiadam unikatowe doświadczenie w zakresie strategicznego doradztwa prawnego w zakresie kluczowych aspektów funkcjonowania grupy kapitałowej.

Z powodzeniem zapewniałem kompleksową obsługę prawną realizowanych projektów inwestycyjnych (kubaturowych, jak i infrastrukturalnych) publicznych i prywatnych – w tym także realizowanych w oparciu o wzorce FIDIC.

Specjalizuję się w prowadzeniu wielowątkowych sporów sądowych i arbitrażowych (krajowych i zagranicznych) – mam na koncie dziesiątki zakończonych pomyślnie spraw – dla moich Mocodawców wygrywałem wielomilionowe kwoty, jak i skutecznie chroniłem ich przed obowiązkiem zapłaty (np. dowodząc skuteczności obciążenia podwykonawcy karami umownymi i dokonanych potrąceń) oraz obroniłem korzystne dla nich wyroki sądów arbitrażowych. Posiadam również bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw dotyczących sporów na tle wypłaty świadczenia z gwarancji bankowych i ubezpieczeniowych – także uzyskując zabezpieczenie i zakaz ciągnienia takich gwarancji.

Moich Klientów reprezentowałem zarówno przed sądami powszechnymi i administracyjnymi, jak i przed Sądem Najwyższym i Naczelnym Sądem Administracyjnym. Posiadam bogate doświadczenie w arbitrażu międzynarodowym (International Chamber of Commerce), jak i krajowym (m.in. Stały Sąd Polubowny przy OIRP w Gdańsku), a także przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Występowałem także jako prawnik wspierający przed sądami zagranicznymi kilku jurysdykcji europejskich.

Jestem skutecznym i doświadczonym negocjatorem – z sukcesem prowadziłem negocjacje i mediacje zarówno z inwestorami publicznymi, jak i podmiotami prywatnymi.

Od lat pracuję w środowisku międzynarodowym – swobodnie posługuję się w mowie i w piśmie specjalistycznym słownictwem prawnym i budowlanym.

W zakres mojej specjalizacji wchodzą w szczególności:

Doświadczenie zawodowe zdobywałem nie tylko w trakcie współpracy z Grupą NDI, ale również z mniejszymi deweloperami, wykonawcami inwestycji kolejowych, największą na Pomorzu agencją pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, a także doradzając podmiotom z branży IT (podmioty zajmujące się m.in. tworzeniem oprogramowania i aplikacji), e-commerce (w tym podmioty działające w nowatorskiej formule dropshipping), spożywczej i kosmetycznej.

Od wielu lat stale współpracuję z prawnikami z renomowanych kancelarii międzynarodowych.

Swoje usługi oferuję zarówno dużym, jak i mniejszym podmiotom, w tym mikroprzedsiębiorcom. Rzetelnie i lojalnie podchodzę do współpracy z każdym Klientem, niezależnie od jego pozycji rynkowej i rozmiarów prowadzonej przez niego działalności.

Można się ze mną skontaktować wysyłając wiadomość email na adres: kancelaria@mstepien.pl lub dzwoniąc do mnie: +48.608.402.316.

KarieraKooperacjaPolecane stronyPolityka prywatności - Google+ - Facebook

^ na górę © 2009-2024 Marcin Stępień, Radca Prawny, Kancelaria Gdynia made by bakulik