Przejdź do treści

Marcin Stępień, Radca Prawny, Kancelaria Gdynia

Pro bono

Kancelaria prowadzi działalność pro publico bono w dwóch obszarach: organizacji Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka oraz programu pomocy prawnej.

Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka

Działalność społeczna Kancelarii znajduje swój wyraz m.in. w propagowaniu idei praw człowieka wśród młodzieży szkolnej. Kancelaria bierze udział w organizacji Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka, której inicjatorem i spiritus movens jest prof. dr hab. Tadeusz Jasudowicz z Katedry Praw Człowieka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest to zatwierdzona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej olimpiada organizowana dla uczniów szkół średnich. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest także TNOIK „Dom Ogranizatora” w Toruniu. Kolejne edycje Olimpiady swoim patronatem obejmuje m.in. Minister Spraw Zagranicznych RP.

Organizatorem Eliminacji Okręgowych Województwa Pomorskiego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Województwie jest Komitet Okręgowy Olimpiady Województwa Pomorskiego. Od wielu lat Sekretarzem i koordynatorem jest mec. Marcin Stępień. Podkreślenia wymaga, iż Sekretarz Komitetu Okręgowego w przeszłości był zwycięzcą Finału Ogólnopolskiego tejże Olimpiady.

Eliminacje Okręgowe organizowane są przez Zakład Praw Człowieka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, co zapewnia doskonały nadzór merytoryczny nad Olimpiadą, oraz Kancelarię Radcy Prawnego Marcina Stępnia, która jest pomocna m.in. w kwestiach organizacyjnych i finansowych, jak również funduje coroczną nagrodę dla autora najlepszej pracy pisemnej.

Dodać należy, iż Marcin Stępień jest wieloletnim jurorem w trakcie tejże Olimpiady.

Na Etapie Okręgu Pomorskiego Olimpiada otrzymuje wsparcie Dziekanów: Izby Radców Prawnych (mec. Ewa Jezierewska) oraz Pomorskiej Izby Adwokackiej (mec. Jerzy Glanc).

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących przebiegu Olimpiady w województwie pomorskim, prosimy o kontakt e-mail pod adresem olimpiada@mstepien.pl.

Program Pomocy Prawnej pro bono

Kancelaria oferuje pomoc prawną pro bono osobom potrzebującym. Każda osoba, która uważa, że swoją sprawą może zainteresować prawników Kancelarii, powinna wysłać na adres probono@mstepien.pl mail opisujący problem. Przed zgłoszeniem prosimy zapoznać się z Regulaminem.

KarieraKooperacjaPolecane stronyPolityka prywatności - Google+ - Facebook

^ na górę © 2009-2024 Marcin Stępień, Radca Prawny, Kancelaria Gdynia made by bakulik