Przejdź do treści

Marcin Stępień, Radca Prawny, Kancelaria Gdynia

Zespół

Marcin Stępień

Radca prawny, wpisany był również na listę adwokatów.

Założyciel i właściciel Kancelarii. Jego główne obszary praktyki zawodowej to:

W Kancelarii zajmuje się również sprawami cywilnymi i rodzinnymi, w tym rozwodami i sprawami o ustalenie kontaktów z dzieckiem; posiada praktyczne doświadczenie w sprawach dotyczących cywilnoprawnych aspektów uprowadzenia dzieci (Konwencja Haska o cywilnoprawnych aspektach uprowadzenia dzieci).

Doradza m.in. Spółkom z branży informatycznej, finansowej, projektowej, budowlanej i spożywczej a także stoczniowej; od niemal 10 lat świadczy usługi prawne i doradcze największemu w województwie pośrednikowi w obrocie nieruchomościami i jego klientom – deweloperom. Przeprowadził szereg audytów prawnych.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w znanych trójmiejskich Kancelariach.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Odbywał jednocześnie dwie aplikacje: sądową oraz adwokacką. Ta pierwsza umożliwiła mu gruntowne poznanie organizacji i funkcjonowania wymiary sprawiedliwości w Polsce. Egzamin sędziowski zdał na ocenę „bardzo dobry”, co umożliwiło mu uzyskanie wpisu na listę radców prawnych. W trakcie aplikacji adwokackiej, pod okiem doświadczonego Patrona, zdobywał praktyczne doświadczenie i umiejętności niezbędne do występowania przez Sądami wszystkich instancji oraz przed innymi organami. Odbył również dwuletnie studia podyplomowe z zakresu prawa wspólnotowego.

Jest autorem:

Marcin Stępień prowadzi także szkolenia dla przedsiębiorców, m.in. z zakresu prawa konkurencji, własności przemysłowej, prawa handlowego i prawa pracy.

Biegła znajomość języka angielskiego, w tym prawniczego; dobra rosyjskiego i szwedzkiego.

Po godzinach miłośnik muzyki (jazz, klasyka, rock), historii sztuki, filozofii prawa, praw człowieka oraz kotów (zwłaszcza dwóch swoich: Palestry i Molly).

Kontakt: mstepien@mstepien.pl, tel. kom. +48.608.402.316.

KarieraKooperacjaPolecane stronyPolityka prywatności - Google+ - Facebook

^ na górę © 2009-2022 Marcin Stępień, Radca Prawny, Kancelaria Gdynia made by bakulik